FAQ

ČO JE TO THERMOWOOD® WPC KOMPOZIT - TWPC?

Terasy TWPC sú vyrobené z modernej a ušľachtilej zmesi dreva a plastu. Hlavnou surovinou sú drevené piliny, inými slovami vlákna materiálu ThermoWood®, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt pri jeho opracovaní, zmiešané s plastickými polymérmi vysokej kvality.

Fyzické a chemické zmeny dreva zapríčinené tepelnou modifikáciou spôsobujú jeho prirodzenú odolnosť voči počasiu a hnilobe, a to bez nutnosti pridávať do zmesi ďalšie chemické látky.

ROZMEROVÁ STABILITA

Tepelne modifikované drevené vlákna Thermowood® dodávajú zmesi mnoho dobrých vlastností ako je minimálna tepelná rozťažnosť, nízka nasiakavosť vody a nižšia tepelná vodivosť. Z týchto dôvodov je terasa TWPC rozmerovo stabilná a nenapúča. Vaša terasa zostane roky stabilná vďaka stabilným ThermoWood® vláknam.

PEFC CERTIFIKÁCIA

Terasa TWPC obsahuje viac než 65% tepelne modifkovaných drevených ThermoWood® vlákien, pochádzajúcich z PEFC certifikovaných lesov. Výrobok TWPC umožňuje aby tento cenný materiál nebol spálený na výrobu bioenergie, ale aby bol recyklovaný do výrobku v ktorom umožňuje oveľa lepšie využitie.

BEZ PVC

Výrobný proces TWPC negeneruje žiadny zmesový odpad, ktorý by zaťažoval pôdu. Jedná sa o uzatvorený výrobný proces v ktorom aj voda je znovu využívaná v uzatvorenom obehu. Všetky zbytky z výroby sú rozdrvené a použité opäť do novej výroby. Nepoužíva sa žiadne PVC!

Plast, ktorý sa pridáva do suroviny pre výrobu je čistý polypropylén. Tepelne modifikované drevené ThermoWood® vlákna už neobsahujú žiadne živiny a preto nie je nutné pridávať toxické pesticídy.

RECYKLOVATEĽNÝ

Na konci životnosti je možné TWPC rozdrviť a použiť znovu pre výrobu. Môže však byť tiež zlikvidovaný ako energetický odpad alebo zmiešaný odpad.

OTÁZKY A ODPOVEDE

ČO JE TO KOMPOZIT?

Kompozit vzniká kombináciou dvoch alebo viacerých materiálov. V tomto prípade ide o kombináciu ThermoWood® a polypropylénu – špeciálneho recyklátu CIRCO.

ČO JE TO THERMOWOOD®?

ThermoWood® je drevo, ktoré je zušľachtené použitím tepla a pary. V tomto procese nie sú použité žiadne chemikálie, takže výsledný produkt je netoxický. Toto zušľachtenie zvyšuje prirodzenú odolnosť a extrémne zlepšuje rozmerovú stálosť, takže výsledkom je vynikajúci produkt, použiteľný taký aký je, alebo ako veľmi kvalitný komponent do kompozitu (odpadové piliny pri opracovaní ThermoWood® fasádnych/terasových profilov). Tepelne modifikované drevené vlákna sú prirodzene odolné voči meniacim sa atmosférickým podmienkam a hnilobe. To často neplatí pre vlákna vznikajúce pri spracovaní bežného dreva. Tepelne modifikované drevené vlákna preto nepotrebujú žiadny prídavok stabilizátorov a ochranných prostriedkov dreva. Sú samé o sebe stabilnejšie než bežné piliny, ktoré sa požívajú na výrobu štandardných WPC profilov.

ČO OBSAHUJE THERMOWOOD® WPC KOMPOZIT?

WPC ThermoWood® kompozit obsahuje viac než 65% tepelne zušľachtených drevených vlákien vyrobených v závode Lunawood Ltd. Jeden meter terasy TWPC obsahuje v skutočnosti viac drevených vlákien než rovnaké množstvo prírodného dreva!

Co obsahuje ThermoWood WPC kompozit?

Obrázky z ľava do prava

  1. Lunawood ThermoWood®: 1,30 kg drevených thermovlákien + voda 0,30kg = 1,6 kg/bm
  2. TWPC terasový profil dutý: 1,7 kg drevených thermovlákien + 0,50 kg PP + 0,40 kg farbiva a adheziva = 2,6 kg/bm
  3. TWPC terasový profil plný: 3,4 kg drevených thermovlákien + 1,0 kg PP + 0,60 kg farbiva a adheziva = 5,2 kg/bm

Navyše sa používa jedine polypropylén najvyššej kvality. To umožňuje trvalú nemennú kvalitu a vynikajúce vlastnosti tohto výrobku.

PREČO TERASU Z TWPC?

  • Odolná a ekologická voľba
  • Roky udržuje tvar – extrémne dobrá rozmerová stabilita
  • Po daždi rýchlo preschne, neabsorbuje vodu a nie je klzký
  • Bezúdržbový, stačí bežné čistenie
  • Netoxický
  • Bez prasklín a triesok, ktoré obsahuje drevo - pritom obsahuje viac drevených vlákien než drevo
  • Bez PVC

PREČO TAK VYSOKÝ OBSAH DREVA?

Plast vždy reaguje na teplo, takže čím menej plastu, tým pevnejší a rozmerovo stabilnejší výrobok. Terasa TWPC je kompozit s najväčším obsahom dreva na trhu – rozdiel je vidieť napr. v tepelnom odpore, ktorý je tiež najlepší na trhu a v stabilnej konštrukcii.

MÁ TWPC NIŽŠIU TEPELNÚ VODIVOSŤ OPROTI ŠTANDARDNE DODÁVANÝM TYPOM WPC?

Samozrejme áno, prírodná zložka tepelne upravených ThermoWood® pilín, ktorých obsah je najvyšší na trhu má sama o sebe menšiu tepelnú vodivosť oproti bežným pilinám z tepelne neošetrených drevín, a to až o 25%.

AKO SA LÍŠI TERASA Z TWPC OD TERASY Z DREVA?

Terasa TWPC je oveľa tvrdšia než terasa vyrobená z dreva. Je tiež odolnejšia proti vplyvom počasia a veľmi jednoducho sa udržiava. Nehrozí nebezpečenstvo triesok a farba sa roky takmer nemení. Výrobok vyžaduje jedine bežné čistenie bez starostí o údržbu.

AKÁ JE POŽIARNA KLASIFIKÁCIA TERASY TWPC?

Požiarna klasifikácia je rovnaká ako u bežného dreva, to je D-s2, d0. Materiál preto nemusí mať prísady spomaľujúce horenie.

O nás

Stratégia našej spoločnosti je založená na predaji kvalitných produktov za veľmi priaznivé ceny, ku ktorým ponúkame kompletný a bezplatný servis. Počas dlhých rokov svojej pôsobnosti na slovenskom trhu si spoločnosť vydobyla pevné a stabilné miesto.

Informácie o predajni

PROKOM SR s.r.o.

Galvaniho 2/a

821 04 Bratislava

+421 911 554 666

E-mail: prokom@prokom-sr.sk